Свято-Троїцький Межирицький Монастир
Ювілейні святкування в Межирицькій обителі
Новини |
Рівненщина завжди славилася своєю духовністю та древніми чернечими обителями. Ніколи не згасала монашеська молитва на нашій Богом береженій землі. Багато монастирів нашого краю було засновано саме іноками Києво-Печерської Лаври. Одним з таких є Свято-Троїцький Межирицький монастир.
2016 рік для цієї обителі є роком багатьох славних ювілеїв. 630 років – перша згадка про с. Межиріч, 555 років – побудова Свято-Троїцького храму, 150 років – повернення храму православним і освячення його після перебування там католиків та 25 років відродження чернечого життя в обителі.
27 жовтня, в день пам’яті преподобного Миколи Святоши, князя Луцького, в обителі відбулися святкові торжества з нагоди низки ювілеїв. Напередодні святкову всенічну, у співслужінні намісника та братії в священному сані, відправив намісник Свято-Успенської Святогірської Лаври, вікарій Донецької єпархії, митрополит Святогірський Арсеній.
Свято Святих Первоверховних Апостолів Петра і ПавлаСвято Чудотворної ікони Божої Матері “Життєдательниці”
2 червня Свято-Троїцький Межирицький монастир відзначає свято Чудотворної ікони Божої Матері “Життєдательниці” Друга неділя Великого посту
В день пам’яті Собору всіх преподобних Києво – Печерських митрополит Варфоломій звершив літургію у Свято – Троїцькому храмі Межиріцького монастиря. Йому співслужили намісник обителі, а також духовенство монастиря. По завершенні Літургії митрополит одів в рясофор і благословив носіння ряси і клобука послушнику монастиря Ростиславу (Іщенко). В кінці богослужіння владика звернувся до вірян з повчальним словом.
ПРОЩЕНА НЕДІЛЯ
Цього дня після вечірнього богослужіння ми просили прощення один в одного. Слово прощати походить від давньоруського слова – «проща» - одним із значень якого є «зцілювати», а друге значення «відпускати на свободу». Для кожного православного християнина ці слова мають велике значення. На передодні святого посту ми повинні пам’ятати слова Спасителя: «Якщо відпустите гріхи ближнім своїм, тоді і Отець Небесний простить вам гріхи ваші». Саме цього дня після вечірнього богослужіння духовенство та віруючі зібралися у храмі на чин прощення. Священики та парафіяни за стародавньою традицією просять один в одного пробачення, щоб вступити у великий піст з чистою душею, примирившись зі своїми близькими.
|