Головне меню

Православні ресурси

Наш банер

<a href="http://www.mezhyrich-mon.com.ua">
<img src="http://www.mezhyrich-mon.com.ua/images/banners/
banner.gif"  alt="Свято-Троїцький Межиріцький Монастир"></a>

Владику зустрічали дитячим концертом

Недільна школа

Село Межиріч завжди в історії Острозького краю було осередком духовної спадщини і культури. При монастирі діяли недільні школи, семінарія, святиню відвідувала і відвідує величезна кількість паломників.

Цього року з благословення отця Федора відродила функціонування недільна школа. До цієї справи активно долучилася студентка НаУ «Оа» гуманітарного факультету спеціальності «релігієзнавство» (4 курс) Євгенія Гаврилюк, яка й стала керівником недільної школи. Сьогодні вона згадує, що в дитинстві любила ходити в недільну школу, що була розташована на території монастиря, слухати церковні пісне співи. Тому зараз, коли постало питання про створення недільної школи, Євгенія підтримала ідею і стала допомагати в організації.

Приємно, що у цій школі виявило бажання займатися багато дітей. Старші залучали молодших, а часто бувало й навпаки. Двічі на тиждень діти відвідують заняття: вчать Закон Божий, молитви, співають, малюють, тобто поєднують різні види діяльності. Під час Великого посту школярі вивчали жалобні псалми. Спочатку всі учасники займалися разом, але згодом виникла необхідність поділити їх на групи, адже серед вихованців недільної школи є й дошкільнята, і учні початкових та середніх класів. Є серед відвідувачів школи й діти, що ще не вміють читати і писати, але вже знають багато молитов. Якщо у дітей старшого віку вже є якісь комплекси, то наймолодші не соромляться , вільно почувають себе на репетиціях і під час виступів, навіть перед поважними гостями.

А на великдень відвідувачі монастиря мали змогу насолодитися чистим дитячим співом під час концерту. На другий день Пасхи учні недільної школи славили Христове Воскресіння вже у присутності владики Варфоломія. Можливо, не всі учасники великоднього концерту усвідомлювали важливість запрошених, однак, безперечно у їхній пам’яті надовго закарбується перший церковний великоодній виступ. По закінченні концерту для учнів недільної школи було організовано солодкий стіл. А владика Варфоломій теж заохотив дітей шоколадними виробами.

Варто наголосити, що велика заслуга у діяльності недільної школи є братії Свято-Троїцького монастиря, яка активно сприяє проведенню занять, з розумінням ставиться до дитячих витівок. Допомагає юним хористам о.Роман Кобетяк, який передає свої співочі знання дітям.

Репетиції духовного співу проводяться в приміщенняі храму, а не в навчальних кімнатах, щоб діти могли відчути усю велич і атмосферу дійства, адже вони співають для Бога, і батьки, і діти у функціонуванні школи бачать тільки позитив, адже підростаюче покоління займається корисною і цікавою справою, з дитинства прилучаються до загальнолюдських цінностей.

 

Вікторія Бозюн

 

Ікона дня, календар

Календарь

Розпорядок Богослужінь

Основний розпорядок Богослужінь

Будні дні: 5.30 - Підйом. 6.00 - Ранішні молитви. Полунощниця. 6.45 - Помянник. 7.00 - Часи. Божественна Літургія. 16.00 - Вечірнє Богослужіння. Неділя, святкові дні: 6.20 - Підйом 7.00 - Ранішні молитви. Полунощниця. Читання ...

Розпорядок Богослужінь | Редактор | Середа, 16 березня 2011

Далі

Пошук по сайту

Нас цікавить

На скільки часто Ви відвідує Церкву?