Головне меню

Православні ресурси

Наш банер

<a href="http://www.mezhyrich-mon.com.ua">
<img src="http://www.mezhyrich-mon.com.ua/images/banners/
banner.gif"  alt="Свято-Троїцький Межиріцький Монастир"></a>

Фільм "Межиріцький монастир"

Монастир сьогодні

Протягом XIV - XVII століть династія князів Острозьких виступала ревними захисниками Православної віри, але князь Іван Острозький, прийнявши католицьку віру, віддав Свято - Троїцьку обитель ордену Францисканців. Монастир він перетворив на фортецю та обніс її новим кам'яним муром.

Наприкінці XVIII ст., коли Волинь увійшла до складу Російської Імперії, Троїцький храм повернули православним і він діяв як парафіяльний. На початку ХХ століття собор капітально відремонтували.

 

Протягом ХХ століття спочатку у складі Польщі, а пізніше - СССР віруючим дозволялося лише інколи звершувати богослужіння у храмі та пасивно спостерігати, як поступово руйнується старовинний ансамбль. Ченці змогли повернутися в обитель лише 1991 року. Сьогодні у колишній князівській резиденції знову діє православний чоловічий монастир.

Про історію фортеці та монастиря, про найбільший скарб та головну святиню обителі - чудотворну ікону Божої Матері "Життєподптельниця" дивіться у фільмі "Межиріцький монастир".

Фільм можна придбати в монастирській лавці.

 

 

Ікона дня, календар

Календарь

Розпорядок Богослужінь

Основний розпорядок Богослужінь

Будні дні: 5.30 - Підйом. 6.00 - Ранішні молитви. Полунощниця. 6.45 - Помянник. 7.00 - Часи. Божественна Літургія. 16.00 - Вечірнє Богослужіння. Неділя, святкові дні: 6.20 - Підйом 7.00 - Ранішні молитви. Полунощниця. Читання ...

Розпорядок Богослужінь | Редактор | Середа, 16 березня 2011

Далі

Пошук по сайту

Нас цікавить

На скільки часто Ви відвідує Церкву?