Головне меню

Православні ресурси

Наш банер

<a href="http://www.mezhyrich-mon.com.ua">
<img src="http://www.mezhyrich-mon.com.ua/images/banners/
banner.gif"  alt="Свято-Троїцький Межиріцький Монастир"></a>

Школа духовності й добра

Недільна школа

Усе починається з любові, з любові до сім’ї, життя, рідного краю, з любові до Бога. З дитинства плекають її у серцях дітей батьки, вчителі, вона зростає з досвідом та нашим виміром духовності. Проте чи можна виміряти духовність? Мабуть, що ні, але навчитися її, плекати й розвивати духовні якості у собі можна.

«Школою духовності й добра» варто назвати недільну школу при Межиріцькому монастирі. Її керівником та ініціатором створення є недавня випускниця Острозької академії - Євгенія Гаврилюк. Недільна школа була започаткована вкінці лютого нинішнього року. Спочатку це мав бути дитячий церковний хор. Бажаючих діток зібралось чимало, але реалізувати цей задум не вдалося.

 

Ідея створення недільної школи у Євгенії була вже давно. А тут виникла чудова нагода: діти, охочі до навчання релігії й християнства, зібрані. Її пропозицію передали настоятелю монастиря і з його благословенням школа відкрилась.

Спочатку вона нараховувала близько двадцяти учнів, але за період Великого посту їх збільшилось до сорока. Сьогодні недільна школа має 43 вихованця. Це дітки різного віку: від дошкільнят до старшокласників. Спершу уроки проводились у трапезному храмі, пізніше в трапезі. Проте нині дітям виділили новий затишний клас. Заняття відбуваються в неділю з 15 до 17год., у зв’язку з літніми канікулами суботні – відмінили. Кожен урок починається і завершується молитвою. Основний підручник учня – Біблія. На уроках діти вчать молитви, псалми, їхнє тлумачення, читають Біблію, спілкуються на моральні теми, малюють, повторюють пройдене. Окремо учні навчаються музики та співів у отця Романа Коботяка, мають можливість закріплювати свої музичні знання на фортепіано. Укінці кожного місяця Євгенія разом з дітьми приходить на сповідь і святе причастя. Цим дуже задоволені батьки, оскільки їм не завжди вистачає часу.

Звичайно, перші кроки робити не легко. Але мудрий керівник завжди сприятиме гарним результатам. Свої найперші успіхи й досягнення у навчанні учні показали уже через місяць, виступивши у храмі на Великдень. Вражень у прихожан було чимало, усі були в захваті, а після виконання псалму «Страждальна мати» деякі розчулились до сліз. Цим святковим великоднім концертом наступного дня зустрічали владику.

Після цього, за словами Євгенії, частіше почали ходити в храм не лише діти, а й їхні батьки. Також учні недільної школи виступали до Дня православних жінок – Жон-мироносець, співали псалми, вітали своїх мам, бабусь, розіграли театральну виставу. Брали участь у святковій церемонії біля обеліску до Дня Перемоги. А на Трійцю учні показали великий звітний концерт. І прихожани, і батьки дітей, і священики, - усі були задоволені.

Незважаючи на не легкий фінансовий період в монастирі, оскільки в ньому проходить реставрація, все ж його духовенство завжди підтримує і допомагає морально й матеріально діткам недільної школи. При відкритті школи учням подарували зошити, ручки, молитвослови. Після кожного виступу священики дякують діткам смачними солодощами. А на Трійцю учні були запрошені на святковий трапезний обід. І нині вони намагаються забезпечувати дітей усім необхідним: канцелярським приладдям, літературою тощо.

Також за кошти монастиря учні мали змогу поїхати на екскурсію до Острозької академії Знову ж таки зусиллями монахів, батьків дітей та керівника Євгенії Гаврилюк була організована поїздка до Почаєва. Діти побували у Почаєвській лаврі, Почаєвському скиті, біля джерела Святої Анни, на Божій горі, у Кременецькому монастирі. Усі були дуже задоволені екскурсією. А в серпні цього року планують відвідати Дермань, побувати в жіночому монастирі, познайомитися з учнями Дерманської недільної школи для подальшого можливого зв’язку та спілкування. Планів та ідей у Євгенії ще багато і вона їх впевнено реалізовує.

Кожне заняття в недільній школі плекає добро й милосердя у юних серцях, змушує задуматись над чимось вищим, святим, сповнює душу радістю та духовністю. І це завдяки чудовому учителю Євгенії Гаврилюк, яка творить атмосферу миру й добра на кожному уроці, навчає своїх учнів святих істин, наставляє їх на правильний шлях Господній. Євгенія забезпечує дітей роздрукованою літературою, дає її додому для спільного сімейного читання, й таким чином працює не лише з дітьми, а й з батьками.

Недільна школа для нинішнього підростаючого покоління та їхніх батьків, це, справді, щастя. Добре, що є така можливість і бажання дітей. Адже, за словами Євгенії, чимало батьків планують, щоб їхні дітки з першого вересня теж навчалися там. Тому надалі планується розподілити учнів на класи за віковими категоріями. Школою задоволені не лише батьки, а й самі діти, які хочуть частіше і більше займатись.

Недільна школа при Межиріцькому монастирі успішно розвивається, зростає її авторитет. Вона виховує дитину, плекає у ній справжнього християнина, навчає її доброти, любові, культури та інших православних та духовних цінностей. Нехай Бог посилає мудрість і благодать діткам школи, їхньому наставнику Євгенії Гаврилюк та усім небайдужим, хто має Господа у серці.

 

Ікона дня, календар

Календарь

Розпорядок Богослужінь

Основний розпорядок Богослужінь

Будні дні: 5.30 - Підйом. 6.00 - Ранішні молитви. Полунощниця. 6.45 - Помянник. 7.00 - Часи. Божественна Літургія. 16.00 - Вечірнє Богослужіння. Неділя, святкові дні: 6.20 - Підйом 7.00 - Ранішні молитви. Полунощниця. Читання ...

Розпорядок Богослужінь | Редактор | Середа, 16 березня 2011

Далі

Пошук по сайту

Нас цікавить

На скільки часто Ви відвідує Церкву?